Krásný lednový den vám přeju.

Vánoční svátky jsem strávil mimo jiné 😀 tak, že jsem navštívil Jiřího Březinu.
Jiří se už 2 roky intenzivně věnuje dronům. Z původně půlhodinové návštěvy
byla několikahodinová. Mluvili jsme tom, jak bychom mohli využít drony v průmyslu,
protože drony to nejsou jenom videa, ty možnosti využití jsou obrovské.
Představte si svět, kdy nám nad hlavou budou poletovat desítky malých vrtulníčků.
No možná, že to tak v budoucnu opravdu bude.

Amazon má dneska systém, který pomocí dronů už dokáže doručovat balíky, zatím se to nepoužívá, ale hlavně kvůli zákonům a nespolehlivosti skvělý článek o tom zde. Každý kdo má alespoň trochu podnikatelského ducha chápe, že jestli to jednou bude mít Amazon, tak to budou používat všechny e-shopy a jestli to tak bude v Americe, tak v Evropě to tak bude taky a po celém světě. To nám pak možná opravdu bude přeletovat nad hlavou jeden dron za druhým a stane se z toho miliardový business.

Ebee-520x245

 

Doručování balíků je jenom zlomek toho na co se dá využít. Hodí k ochraně objektů a majetku, dokáže identifikovat narušitele z dokumentovat ho a může pomoci s jeho dostižením, přitom to můžete všechno sledovat online v přímém přenosu. Výborně se hodí stavebnictví, kdy díky němu můžete přesně a rychle zmapovat terén, může také pomoci se stavbou. Velké množství možností využití je v energetice, nebo v  zemědělství může mapovat úrodu a chránit ji. Je to skvělá věc na meteorologické průzkumy, nebo předpovědi erupce vulkánu a mnoho, mnoho dalšího využití.

Myslím si, že tohle je technologie, která půjde ještě hodně nahoru, stačí si jenom vybrat oblast zájmu a pustit se do toho. Mě se nejvíce líbilo využití dronů na ochranu vinohradů před nálety špačků, je to sice trochu kuriózní, ale myslím, že hodně praktické a nejeden vinař by to ocenil.

Já jsem Jiřího poprosil, aby mi o dronech napsal článek na můj blog, ale nakonec jsme to dali dohromady tak nějak společně, protože tam bylo tolik odborných výrazů a já jsem chtěl, aby si to mohli přečíst všichni :).

Hezký den

 

Prozatím žádné komentáře

Vložit komentář