SPS Norimberk 2014

Ahoj,

díky firmě Omron, které zato tímto moc děkuju, jsem měl možnost navštívit veletrh SPS v Norimberku.  Byl jsem tam poprvé, a když to srovnám s Ampérem, "je to větší,,,, asi tak dvojnásobně." Z těch významných i méně významných firem nechyběla vůbec žádná.

Jsem rád, že jsem si tam konečně mohl trochu osahat IO-link. Já se určitě nebudu pouštět do nějakých technologických rozborů, všechno už udělal Jaroslav Blažek a nutno dodat, že velmi precizně.  BLAJA

Předváděčka IO-linku v Německu byla stylem, všechno je hrozně jednoduché, vše funguje perfektně. Když si přečtete všechny díly p. Blažka, tak vám bude hned jasné, že správné nakonfigurování není zas až tak jednoduché a nějaký čas to zabere.

Ty přednosti, kterýma se IO-Link prezentuje, jako je větší flexibilita stroje, snadnější montáž a servis, to asi nebude nic co by udělalo díru do světa, ale rozhodně je obrovská výhoda vlastní diagnostika. Senzor vám řekne, jak je na tom se životností, jestli je např. špinavý a potřebuje servis, dají se měnit jeho parametry v podstatě za provozu. Takže z tohoto pohledu je to skvělá věc do budoucna, která může zachránit hodně drahých kolizí stroje a opravdu šetřit servisní náklady.

Na veletrhu byla zastoupena i firma Codesys, neváhal jsem ani na chvilku hned jsem se nechal pořádně proškolit a sehnal si kontakty. Věděl jsem o tomto programu už docela dlouho, že to je něco ve v čem se dá naprogramovat vlastně jakékoliv PLC, ale hlavně z časových důvodů jsem se do toho nikdy nedostal víc. A ono navíc o hodně pohodlnější, když vám někdo něco ukáže, než si všechno zjištovat samostatně. Příště až tady budu psát o Codesysu, tak už to budou jenom postřehy zkušenosti jak budu mít možnost si to vyzkoušet.

 

Prozatím žádné komentáře

Vložit komentář