Jak změnit svět?

Ahoj, krásný den přeju.

Tuhle fotku si sem prostě musím dát. Steve Wozniak (26) a Steve Jobs (21) právě testují svůj první počítač Apple I, který si postavili sami doma v garáži. Trochu se v tom vidím, taky jsem měl svou první dílnu ve staré garáži, vzpomínám si jak jsem tam pájel a zkoušel psát první programy, jak mi to nešlo a jak jsem u banálních věcí strávil hrozně moc času a jakou jsem měl radost, když to pak konečně fungovalo.

Wozniak už na střední škole sestrojil vlastní elektronický metronom, který seřídil tak, aby tikal jako bomba, ředitel školy byl pravý hrdina, a když uviděl to podivné zařízení přitiskl si ho k hrudi a vyběhl sním ven na hřiště, kde z něho vytrhal dráty, aby zachránil školu. Wozniak se neubránil smíchu a tak ho převezli do nápravného zařízení, kde alespoň naučil ostatní zatčené, jak připojit stropní větrák k mřížím tak, aby každý kdo na ně sáhne dostal elektrickou ránu. 🙂

Jobs sestrojil vlastní frekvenční měřič už ve 14 letech, společně s Wozniakem pak postavili krabičku, díky které se dalo volat do celého světa zadarmo. V roce 1974 to bylo velmi užitečné zařízení. Například se vydávali za Amerického ministra zahraničí a zavolali do Vatikánu s tím, že potřebují nutně mluvit s papežem. Možná, že by jim ho opravdu předali, kdyby nebylo půl šesté ráno. 🙂

Ten příběh dál je úžasný a inspirativní, ale to u všech lidí, kteří dokázali něco vybudovat z nuly a Steve Jobs opravdu změnil svět. A i když nejsem, žádný velký fanda značky, mám k tomu obrovský respekt a obdiv.

Já jsem měl letos rok, který překonal i to, co jsem si nepředstavoval ani ve snu, nejúspěšnější v životě. Tento návrat do historie je takový podle mě nejlepší možný začátek nové éry. Příští rok bude vše jinak, budu častěji psát blog, ""minimálně 20 příspěvků za rok"", ale bude toho pro vás mnohem více, těšte se.

24402-050-2C2345B1

Prozatím žádné komentáře

Vložit komentář